icns teahouse
0 icns teahouse

Чай з молоком: користь чи шкода?

вгору
29/05

Надпопулярно змішувати чай з молоком. Давайте-ка розберемо переваги цього прекрасного дуету, а також недоліки.

Чай з молоком - дуже поживний і легкозасвоюваний напій. Само по собі молоко містить багато корисних речовин і вітамінів, але при цьому в чистому вигляді важко засвоюється шлунком. Але якщо додати чай, то він ідеально виправить цей недолік і полегшить засвоюваність організмом. При цьому не втратить смакових і ароматичних якостей. З іншого боку, і молоко нейтралізує дію кофеїну в чаї, не впливаючи на інші компоненти. Так що його можна пити вагітним і діткам.

З молоком можна пити всі види чаю. Найпоширеніші - це чорний і терпкий зелений. Китайські види і «дарджилінг» краще пити в чистому вигляді, проте з молоком все одно легко можна вловити їх аромат і смак.

Що стосується молока, то з чаєм краще пити пастеризоване, температурою близько 50 ° С, а не кип'ячене.

 

У народній медицині такий чай застосовують як лікувальний засіб, рекомендують при застудах, деяких захворюваннях нирок, хворобах серця і при виснаженні нервової системи.

Ще кілька фактів про користь чаю з молоком:

  • 1). Підвищує життєвий тонус і активізує мозкову діяльність, тому що містить багато вітамінів і мікроелементів.
  • 2). Є одночасно тонізуючим і дієтичним. Наприклад, калорійність зеленого чаю з молоком становить всього лише 80 ккал, що дозволяє використовувати його в дієтах.
  • 3). Прекрасно відновлює сили після харчових отруєнь та застуди внаслідок поєднання рослинних і тваринних білків з жирами. Особливо в періоди реабілітації, коли організм відмовляється приймати важку або тверду їжу.
  • 4). Відмінний засіб профілактики раку завдяки антиоксидантам, посиленим за рахунок молока.
  • 5). Профілактика серцево-судинних захворювань за рахунок дубильних речовин, які зміцнюють кровоносні судини.
  • 6). Зміцнення кісток. Молоко, що містить кальцій, зміцнює кісткову тканину організму.

Шкода:

Головне, що потрібно знати при вживанні такого напою, - часте вживання чаю з молоком може завдати шкоди людям, які страждають наявністю каменів у нирках.

Допустима кількість чашок - 4-5 в день.

Чай з молоком є ​​хорошим сечогінним засобом, тому його не можна пити у великих кількостях перед тривалими поїздками і на ніч.

Існують спірні дослідження вчених про те, що присутнє в молоці білкова речовина казеїн несе негативний вплив на катехіни які містяться в чаї. Це означає, що зменшується корисність чайно-молочного продукту, проте шкоди здоров'ю не несе.

При проблемах з серцем і вірі в будь-яку інформацію про шкоду продуктів можна випивати 4 чашки на тиждень, і така доза побічних ефектів точно не дасть.