icns teahouse
0 icns teahouse

Чайна церемонія У во, або Мене тут немає.

вгору
14/12

У во - заварюємо чай, не намагаючись нав'язати іншим свої погляди або судження про чай, про світ і взагалі. Просто чай. По суті - це ідеальна церемонія.

 

Чайна церемонія У во, або Мене тут немає.

Отже, У во. На російську перекладається як "безкорисливий, самовідданий", якщо дослівно, "у" - "не мати, без чогось або когось", "во" - "я, особистість". Не будемо заглиблюватися в етимологічні тонкощі, точно відомо, що термін буддистський, використовується в значенні "неіснування" я "або его". У контексті чаювання посил простий і прекрасний - заварюємо чай, не намагаючись нав'язати іншим свої погляди або судження про чай, про світ і взагалі. Просто чай. По суті - це ідеальна церемонія.

 


 

 

У церемонії У во, звичайно, є цілком чіткі правила. Мені про них розповіла наша Маша (друг і постачальник з Китаю), а я старанно записував (вийшов майже диктант, відразу згадалася та сцена з Фоксом з "Место встречи изменить нельзя").

 

Цитую:

1. Місця учасників вибираються за жеребом - немає пріоритетів, не важливий соціальний статус, хто з ким дружить і не дружить.

2. Не слід очікувати від інших подяки і похвали.

Учасники чаювання самі заварюють чай і пригощають трьох сусідів зліва, не чекаючи винагороди, при цьому чай передається в одному напрямку.

3. Не існує поняття "подобається - не подобається".

 

За все чаювання людина куштує 4 різних види чаю - один він заварює сам, три інших отримує від своїх сусідів. Кожен заварює чай так добре, як уміє. Можна використовувати будь-які види чаю - немає строгих розпоряджень. Але спробувати необхідно все без винятку і не говорити - "цей чай мені не подобається, і я його пити не буду".

4. Удосконалювати свої навички.

Самостійно заварювати чай, пробувати його і аналізувати, наскільки вдало це вийшло. Продовжувати удосконалювати свою майстерність.

5. Дотримуватися обговорені раніше правила.

Одночасно починати і закінчувати чаювання, попередньо обумовивши кількість заварок чаю, яким пригощають сусідів.

6. Під час чаювання всі мовчать.

Вважається, що тільки так можна досягти гармонії, краще взаємодіяти в групі і навчитися розуміти один одного без слів. Всю увагу необхідно зосередити на чаї, його заварюванні, дегустації, слухаючи при цьому мелодію всередині себе. Але, звичайно, в більшості випадків все так чи інакше зриваються в приємну балаканину. Це також добре. Взагалі все добре.

7. Немає прив'язки до місця і способам заварювання

Заварювати чай можна будь-яким способом і в будь-якому зручному і придатному для конкретного виду чаю посуді. Ніхто не повинен соромитися або хвилюватися без приводу.

Так то. Загалом, в цю п'ятницю 7/12 ми проведемо щось подібне. Всі бажаючі - Welcome! Подробиці в наших паблік в соц мережах.

А якщо у когось немає дошки, то я позичу, у мене багато :)

Костянтин Мазурик

Discover the best teas, Comrades!