icns teahouse
0 icns teahouse

Чай для чайників (інтро)

вгору
04/12

Умовно цей проект назвемо "Чай для чайників" (обидва сенсу доречні). І почну я серію цих скромних публікацій з самого простого, але при цьому дуже важливого питання, - що потрібно для того, щоб почати пити чай "правильно"?

Чай для чайників (інтро)

 

На наших щотижневих дегустаціях мені часто задають цілком логічні запитання про те, як правильно вибрати той чи інший чай, чайне начиння, etc. Ті, хто приходять вперше, іноді соромляться задавати такі прості питання. Тому я вирішив про все розповісти заздалегідь, щоб ніхто не соромився і у всіх бажаючих була можливість отримати якісь базові знання. Умовно цей проект назвемо "Чай для чайників" (обидва значення доречні). І почну я серію цих скромних публікацій з самого простого, але при цьому дуже важливого питання, - що потрібно для того, щоб почати пити чай "правильно"?

 

І правда, ну що може бути простіше? Але коли у вас перед очима миготять всі ці дошки, гайвані, чахаї, колби, піали великі і маленькі, чайники найрізноманітніших форм і інше, і інше, так просто розгубитися!


Більш того, зустрічав я випадки, коли суб'єкт, побувавши на дегустації, покуштувавши смачного чаю і навіть купивши його, начитавшись всіх цих статей про те, що правильно і як правильно, кидав всю цю справу і повертався до пакетованого чаю Lipton, тому що "забагато клопоту ". Але немає, ніяких турбот! Все, що вам потрібно, щоб пити чай правильно, - це правильний чай! І кілька чашоподібних ємностей.

 

Загалом, коротка вступна з фотографіями.

 

1. Беремо чай. Хороший, смачний, якісний, улюблений чай.

 

 

2. Беремо три чашоподібних ємності. Одна - для того, щоб в ній заварювати чай, друга - для того, щоб зливати в неї воду після промивання, третя - щоб пити. Підійдуть будь-які (!) Чашоподібні ємності, правда!

 

 

 

3. Кип'ятимо воду. І не обов'язково в такому красивому чайнику, як у мене :) Підійде будь-який чайник!

 

 

 

4. Насипаємо чай в ємність для заварювання. По дозуванні (якщо у вас немає ваг) все залежить від сорту. У випадку з такими листами, як у Да Хун Пао (який на фотографії), - чайна ложка з гіркою на 200 мл. Якщо ваги є - 3-5 гр на 200 мл.

 

 

 

5. Заливаємо чай гарячою водою. З температурою є нюанси, подивіться ось тут, але сильно не морочтеся. По суті все зводиться до двох варіантів: тільки що закипіла вода або через пару хвилин після кипіння.

 

 

6. Перший раз воду просто зливаємо в ту саму ємність для зливу. Тим самим ми даємо чаю можливість а) бути промитим, б) увібрати вологу (що в свою чергу дозволить чаю віддавати аромат і смак поступово)

 

 

7. Нюхаємо найсвіжіші ароматні мокрі чайні листочки.

 

 

 

8. І ще раз: першу заварку зливають, пити її НЕ ПОТРІБНО;)

 

 

9. Понюхавши, надихнувшись, заливаємо чайне листя водою вдруге.

 

 

 

10. Якщо ви п'єте китайський чай, не потрібно чекати поки він завариться, китайські чаї п'ються протокою. Одна і та ж заварка використовується аж до 10 раз, при цьому кожен раз чай відкриває себе з нової сторони. Тому відразу ж наливаємо чай в чашку / піалу / будь-яку ємність для пиття, притримуючи листя блюдцем (тут особлива вправність не потрібна)

 

 

 

11. І п'ємо із задоволенням!

 

 

12. Потім заливаємо ту ж заварку ще раз, знову п'ємо!

 

 

13. І ще раз, відчуваючи щось нове в ароматі!

 

 

14. І поступово досягаємо дзену)

 

 

У підсумку все, що нам знадобилося, це чай, три ємності, блюдце і електричний чайник.

 

 

 

До чого я це все? Друзі, які не морочтеся! Якщо ви тільки почали свій чайний шлях, якщо ви тільки шукайте свій улюблений чай і не готові витратити багато часу і чимало грошей на супутні товари, не витрачайте! Все ж просто. Якщо ви купили собі дорогий і хороший віскі, зовсім не обов'язково купувати до нього дорогий кришталь. Сам віскі (чай, вино) - це все, що потрібно. І ще правильне стан душі.

 

Тут треба було б і закінчити, але все-таки для тих, хто вирішив витратити час і гроші:

 

 

 

1 - Це ультрасучасний і ультраудобний чайник для заварювання будь-якого чаю, взагалі будь-якого, дуже зручно і недорого. Такі чайники бувають різних обсягів, з різними кришками / ручками / детальками, просто вибираючи, візьміть в руки, переконайтеся, що тримати зручно, колір підходить, сіточка на місці.

2 - Колба для заварювання чаю. Не чайник, але і не гайвань. Недорого, в міру зручно. На порядок краще гайвані в силу висоти. Так як чаї з довгими листям (Тайпин Хоукуй, наприклад), в гайвань або маленький чайник просто не влізуть, не зламавшись.

3 - Чайник з ісинської глини. Дле естетів і цінителів. Красиво і дорого. Детальніше про такі чайники можете почитати ось тут.

4 - Гайвань. Просто у використанні, недорого, прабатько сучасних чайників, з них все починалося. Обережно, легко обпекти пальці.

5 - Маленкі піали.

6 - Великі піали.

7 - Хлопчик, який пісяє. Це для розваги, приходьте до нас на дегустацію, покажу, як це працює :)

8 - Дошка. Це зручно, в неї можна зливати воду, на неї можна все красиво поставити. І це, звичайно, красиво і церемоніально. По суті, дошка - це те, що потрібно купити або в першу, або в останню чергу (коли все інше у вас вже є).

9 - Це модернізована гайвань. Дуже зручна річ. Майже чайник, тільки компактних розмірів. У носику є сіточка, яка перешкоджає попаданню чаїнок в чашку, кришка дотримується спеціальним відростком від ручки. Загалом, вже не гайвань, але ще не чайник.

 

І так, я з тих, хто за будь-якої можливості п'є чай з усіма супутніми атрибутами, але якщо їх немає під рукою, я п'ю так, як показав в цьому пості, і чесне слово, отримую не менше задоволення від процесу!

 

Discover the best teas, Comrades!

Костянтин Мазурик