icns teahouse
0 icns teahouse

Лапсанг Сушонг №317

Чай Лапсанг Сушонг №317

Артикул: 10081

Улюблений чай Вінстона Черчилля і британського парламенту, «копчений», «дегтярний» чай – знайомтеся, Лапсанг Сушонг! Найпопулярніший китайський червоний чай здобув славу за незвичайний, неповторний смак і аромат. Його вирощують в надзвичайно красивому місці – в горах Уїшань на півночі провінції Фуцзянь. Цей регіон славиться ще одним легендарним чаєм – темним улуном Дахунпао.
Дим і копчені ноти Лапсанг Сушонг – наслідок спеціальної обробки: чай прожарюють на багатті з китайської їли. Перше знайомство з ним може бути не найприємнішим: сильна копченість в ароматі і смаку може відлякати. Але, як і при знайомстві з відмінним односолодовим віскі, потрібно привчити рецептори.
99 грн / 50 г
50г
Оплата й доставка

Легенда і історія

Існує багато легенд про те, як з'явився знаменитий «копчений» чай Лапсанг Сушонг. Одна свідчить, що чай зіпсувався в довгому шляху з Піднебесної до Великобританії. І ось такий, зіпсований, сподобався британцям. Інша, більш поетична і реалістична легенда, розповідає про те, як армія влаштувала привал на чайній фабриці і затримала виробництво чаю. Винахідливі фермери придумали, як прискорити обробку і встигнути до щорічного ярмарку: просушили листя над багаттям з ялинових гілок.

В історичних зведеннях згадка про Лапсанг Сушонг, а точніше Чженшань Сяочжун, з'являється на початку XVII століття. Чженшань Сяочжун – правильна, китайська назва. Лапсанг Сушонг з'явився пізніше. Зараз пояснимо. Чженшань Сяочжун (кит. 正 山 小 種, «малий вид з гори Чжен») – прабатько Лапсанг Сушонг. Обидва чаї ростуть в горах Уїшань і прожарюються на багатті з ялини, але рослина (культиватор, або підвид Camellia Sinensis) – різні.

Регіон, виробництво

На півночі провінції Фуцзянь на 1000 км2 розкинувся гірський масив Уїшань. Гори Уїшань – Світова спадщина ЮНЕСКО за культурною і природною цінностю. Саме тут, в древніх храмах, зародилося неоконфуцианство. В горах Уі ростуть унікальні види рослин, в тому числі – чаї Дахунпао і Лапсанг Сушонг (Чженшань Сяочжун).

Лапсанг Сушонг збирають навесні і восени, відбирають тільки великі листи. Після збору лист сушать на сонці, скручують і ферментують. Скручене листя протягом 6-8 годин прожарюють над багаттям з китайської їли. Багаття спеціальне, майже без диму, листя чаю насичується маслами, а не продуктами горіння.

Смак, аромат, післясмак

Улюблений чай Вінстона Черчилля і британського парламенту, «копчений», «дегтярний» чай – все це про знаменитий Лапсанг Сушонг. Найпопулярніший китайський червоний чай здобув славу за незвичайний, неповторний смак і аромат.

Лапсанг Сушонг – дуже міцний, потужний, чоловічий чай. Це червоний чай, його настій глибокого рубінового кольору, смак і аромат – особливі, нехарактерні для більшості китайських червоних. Перше знайомство з ним може бути не найприємнішим: сильна копченість в ароматі і смаку може відлякати. Але, як і при знайомстві з відмінним односолодовим віскі, потрібно привчити рецептори.

Спробуйте Лапсанг Сушонг кілька разів: в ароматі крізь дим проявиться чорнослив і груша, смак стане солодше, в ньому відчувається ваніль і перець, післясмак солодкий, імбирний. Лапсанг Сушонг – незрівнянний чай, але відкривається тільки наполегливим цінителям!

Рекомендації щодо заварювання

Лапсанг Сушонг можна пити і протоками, і настоюванням. Температура води – 90-95°C.

Для проток краще взяти маленький чайник з глини або гайвань, 10 грамів чаю на 150 мл води. Лапсанг Сушонг повноцінно розкриється за 3-4 протоки, тривалість кожної – 20-30 секунд.

Для настоювання підійде чайник або чашка. Для цього способу заварювання чаю потрібно менше – 1 грам на кожні 100 мл води. Час настоювання – до 5 хвилин.

85-95
2-3 мин
3г / 300мл
Восточный Китай - Восточная часть Поднебесной — это та самая Маньчжурия — равнинная, приморская, муссонная. Переменчивый климат с утренними туманами и вечерними дождями — это почти теплица для нежных, тонких и (да-да) изысканных чаев. Потому именно здесь раскинулись самые популярные «чайные» провинции, подарившие миру добрую половину «Знаменитых чаев Китая»: Аньхой (Хуаншань Маофен и Цимэнь Маофэн, Тайпин Хоукуй, Маоцзянь, Кимун который на самом деле Цимэнь, Ганпаудэр и любимый многими Люань Гуапянь), Фуцзянь (О, это не просто провинция, это чудо что за провинция! Байхао Инчжэнь, Баймутан, Дахунпао, Уи Цилань, Моли Хуача, Аньси Тегуаньинь, Жэньшэнь Улулн, Таньян Гунфу!), Чжэцзян (Сиху Лунцзин, Ланьси Маофэн, Юцзи Сянмин Маофэн), Цзянсу (в этой провинции стоит отметить только один чай, но зато какой — Дунтин Билочунь!), Цзянси (Лушань Юньу), Шаньдун (Суньчжэнь Ча) и, наконец, остров Тайвань (ох, тайваньские улуны — это тема для сотен вдумчивых чаепитий).

Відгуки

Похожие товары