icns teahouse
0 icns teahouse

Елітний чай

Ґьокуро №115
648,50 грн / 50 г
Да Хун Пао світлий №020
312 грн / 50 г
Маття органічна №116
192 грн / 50 г
Будда №100 у згортку (50 г)
89,70 грн / 1шт
Маття Церемоніальна
536,50 грн / 50 г
Сяо Чжун №013 (100 гр)
501 грн / 1шт
Ябао № 002
119,50 грн / 50 г
Білий піон № 001
81,50 грн / 50 г
Золотий равлик №009
507 грн / 50 г


Багато споживачів, які бажають придбати елітний чай, помилково припускають, що перед ними знаходиться тільки білий китайський чай. З таким твердженням погодитися складно, так як у всьому світі існує кілька сотень сортів зеленого і чорного чаю, які сміливо можна віднести до елітного класу. Причому стосується це ціни. Найчастіше покупцеві доводиться платити за якісну обробку листя в процесі виробництва. Але про все по порядку.

Нехай це і звучить дивно, проте справжній елітний чай прив'язаний безпосередньо до сорту рослини, з якого він видобувається. А ось тут розгортаються дуже цікаві події. Справа в тому, що загальновизнані світовим співтовариством сорти чаю, виростають тільки в Китаї і Японії. Звідси і міф про те, що тільки китайський чай є елітним. Насправді, і на острові Шрі-Ланка, і в Індії вирощуються аналоги справжніх елітних чаїв, які продаються під виглядом японських і китайських продуктів. Це все світовий маркетинг.

Перед тим, як купити елітний чай, споживачеві необхідно знати всього дві речі: як називається сорт рослини, з якого виготовлений якісний продукт, і ім'я компанії, яка його представляє на ринку. Логіка тут досить проста. Серйозний бренд не дозволить собі обдурити покупця, видавши дешевий чай за елітний продукт. Причому немає ніякої різниці, в якій країні продається якісний чай - Україна, Америка, Англія або Ангола. Один і той же елітний продукт, який має однакову назву, питимуть і в Дніпрі, і в Києві, і в Лондоні і на Камчатці. Правда, бувають винятки і стосуються вони лише тих назв кінцевого продукту, які мають деякі складності з переведенням. Але найчастіше, у чаю завжди є китайська назва, яке не має географічних змін.

На відміну від звичайного зеленого і чорного чаю, даний тип продукту дуже рідко піддається ароматизації. Справа в тому, що листя рослин, з яких виробляють елітний чай, спочатку мають досить багато ефірних масел, здатних ароматизувати напій. Причому якісний чай володіє цілим букетом ароматів, які розкриваються споживачеві в процесі заварювання і чаювання. Саме ця властивість елітного продукту і залучає покупця, для якого ціна товару взагалі не має значення.

Є ще одна особливість справжнього елітного чаю, про яку неодмінно слід знати покупцеві. Йдеться про дозування продукту. Саме чайне листя має дуже маленьку вагу, і багато споживачів, намагаючись вичавити з чаю максимум ароматів, додають в заварку більше листя. Цього робити не потрібно. По-перше, це зіпсує аромат продукту. До того ж, не можна забувати і про велике скупчення ефірних масел в чаї, які точно не підуть на користь людському організму. Всьому має бути міра. А третім чинником є ​​фінансове питання - ціна чаю висока, тому варто використовувати продукт раціонально, щоб якомога довше отримувати задоволення від справжнього, високоякісного елітного чаю.